Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Środki czystości

Prawie 10% Polaków (blisko 4 miliony osób) cierpi na alergię na środki chemiczne, składniki pokarmów, pyłki, kurz. Liczba alergików ciągle wzrasta, a około 50% przypadków spowodowane jest przez kosmetyki i środki piorące.

Niemowlęta ubieramy zazwyczaj w cienki kaftanik, śpioszek oraz pieluszkę, zawijając w kocyk co sprawia, że skóra ma nieustanny kontakt z praną odzieżą. Skóra noworodków i niemowląt jest szczególnie wrażliwa, skłonna do podrażnień i uczuleń na niektóre kosmetyki i środki piorące. Dlatego szczególnie ważne jest pranie odzieży dzieci i niemowląt w specjalnym proszku, który gwarantuje najlepszą ochronę niedojrzałej skóry dziecka.

W następstwie stosowania niewłaściwych środków piorących mogą pojawić się: zaczerwienienie, wyprysk, świąd, niepokój, płacz, utrata łaknienia. Przy wyborze produktów mających kontakt ze skórą dziecka powinniśmy sprawdzać czy mają one pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Specjalistyczne badania Instytutu warunkują dopuszczenie produktu dla dzieci na polski rynek. Wybór marki uznanej przez środowisko lekarskie i położnicze gwarantuje, ze proszek spełnia surowe wymagania jakościowe stawiane produktom mającym kontakt ze skórą noworodka, niemowlęcia lub dziecka.

W przypadku wątpliwości odwiedźmy dermatologa, alergologa, pediatrę, aby skonsultować zakup produktu do prania z przeznaczeniem dla naszej rodziny, alergika lub małego dziecka

Redakcja www.apsik.pl

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza