Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Geny mają większy wpływ na rozwój astmy niż środowisko...

Choć wiele czynników otoczenia sprzyja rozwinięciu się astmy, choroba ta jest spowodowana przede wszystkim przez cechy genetyczne - wykazują wyniki badań opublikowane w "Archives of Disease in Childhood".
Badania objęły rodziców 4910 czteroletnich bliźniąt z Anglii i Walii, urodzonych pomiędzy rokiem 1994 a 1995. Pytano ich o warunki środowiskowe, o to, jakie leczenie otrzymywały dzieci oraz czy były to bliźnięta jednojajowe (identyczne pod względem genetycznym) czy dwujajowe (mające tylko połowę genów taką samą).
Okazało się, że sytuacja, w której u obojga dzieci rozwinęła się astma, miała miejsce częściej w przypadku bliźniąt jednojajowych. Wskazuje to na podłoże genetyczne - twierdzą badacze.
Opierając się na analizie statystycznej, autorzy badań doszli do wniosku, że dieta, zanieczyszczenie środowiska i inne czynniki otoczenia mają o wiele mniejsze znaczenie dla wystąpienia astmy, niż cechy genetyczne.

Źródło:Warszawa (PAP)

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza