Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

"Przyjazne" bakterie mogą zapobiegać alergii skórnej u dzieci

Według autorów, uzyskane przez nich wyniki dowodzą, że nieszkodliwe bakterie potrafią 'wytrenować' układ odpornościowy noworodków tak, by nie wywoływał reakcji alergicznych.

Naukowcy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Turku wykorzystali w swoich badaniach bakterie naturalnie występujące w jelitach człowieka - Lactobacillus rhamnosus, szczep GG.

Zespół kierowany przez dr Marko Kalliomakiego podawał grupie kobiet w ciąży codziennie przez kilka tygodni przed porodem kapsułki probiotyczne z L. rhamnosus bądź zawierające placebo. Terapię kontynuowano przez kolejne 6 miesięcy po porodzie u kobiet, które karmiły piersią. Kapsułki podawano bezpośrednio dzieciom jedynie w grupie karmionej mieszankami mlecznymi.

Wszystkie noworodki zaliczono do grupy wysokiego rodzinnego ryzyka rozwoju choroby alergicznej.

Okazało się, że w grupie 4-latków, których matki otrzymywały placebo, u 46 proc. dzieci rozwinęła się egzema. W grupie, w której matki dostawały kapsułki probiotyczne, egzemę odnotowano jedynie u 26 proc. czterolatków.

'Najważniejszy wniosek, jaki płynie z naszych badań, to odkrycie, że kontakt dziecka z +przyjaznymi+ bakteriami jelitowymi na krótko przed, jak i po porodzie, może zapobiegać rozwojowi egzemy u dzieci z grupy wysokiego ryzyka' - konkluduje Kalliomaki.

Źródło: www.esculap.pl

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza