Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Nowy sposób na alergie

Grupa naukowców z Uniwersytetu Stanu Wisconsin pod kierunkiem Jamesa Maltera odkryła enzym, który wpływa na długość życia eozynofili, ważnych komórek układu odpornościowego biorących udział w reakcjach alergicznych.

Pod wpływem alergenów eozynofile trafiają do płuc lub skóry, gdzie uaktywniają się i zaczynają produkować prozapalne substancje, odpowiedzialne za objawy alergii. Eozynofile krążące we krwi żyją bardzo krótko, jednak po uaktywnieniu przez kontakt z alergenem, zaczynają wytwarzać związek o nazwie GM-SCF, który jest czynnikiem przedłużającym ich życie. W komórkach eozynofili GM-CSF może połączyć się z dwoma czynnikami - AUF1 lub hnRNP C. Oddziaływanie pomiędzy 'przedłużaczem życia' GM-CSF a czynnikiem AUF1 powoduje zmniejszenie produkcji GM-CSF poprzez szybsze niszczenie mRNA kodującego to białko. Natomiast połączenie GM-CSF z hnRNP C stabilizuje RNA i powstaje więcej białka GM-CSF. Równowaga pomiędzy AUF1 i hnRNP C reguluje czas życia eozynofili. Naukowcy z Wisconsin odkryli enzym, nazwany Pin1, który oddziałuje z białkiem AUF1 i uniemożliwia jego przyłączenie się do 'przedłużacza życia' GM-CSF. To powoduje, że białko GM-CSF łączy się tylko z hnRNP C, przedłużając tym samym czas życia eozynofili. Badacze wykazali, że hodowanie eozynofili ze związkiem hamującym aktywność enzymu Pin1 zmniejsza ich przeżywalność. Oznacza to, że związki blokujące Pin1 mogą być wykorzystane jako nowe leki przeciwalergiczne.

Źródło: PAP

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza