Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Narodowy Fundusz Zdrowia kontra pacjenci

Nowe zasady finansowania dopłat do leków budzą silne emocje wśród pacjentów i lekarzy. Można też zaobserwować różne reakcje firm farmaceutycznych na nową sytuację.

Rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia wprowadziło od dzisiaj nowe zasady refinansowania środków. W największym stopniu poszkodowani są cierpiący na schorzenia przewlekłe: cukrzycę, nadciśnienie, astmę czy schizofrenię. Już w tej chwili wydatki na leki wśród tych grup chorych stanowią poważną pozycję w ich domowych budżetach. Problem ten dotyczy także innych grup chorych. W związku z obniżeniem poziomu dopłat pacjenci będą musieli liczyć się z większymi wydatkami w terapii osteoporozy. Mimo, że terapia taka zapobiega złamaniom kości i związanych z nimi kosztów.

Są jednak światełka w tunelu. "Polfa Kutno zdecydowała się na obniżkę naszego leku na osteoporozy o 18%. Powinno to zapobiec wzrostowi ceny dla pacjenta, mimo obniżonej dopłaty" powiedział nam Krzysztof Kouyoumdjian z Polfy Kutno. Miejmy nadzieję, że w obecnej zapaści finansowej więcej form farmaceutycznych zdecyduje się na podobne kroki.

źródo: Warszawa-PAP

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza