Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

W Łodzi rozpoczął się ogólnopolski program "Wygraj z astmą"

Ogólnopolski program edukacyjny "Wygraj z astmą" rozpoczął się we wtorek w Łodzi. W ramach programu prowadzone są m.in. szkolenia dla nauczycieli WF, którzy poznają specyfikę tej choroby i mogą dowiedzieć się, jak ćwiczyć z dzieckiem chorym na astmę. Kampania, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, skierowana jest do szkół podstawowych i gimnazjalnych.
"Astma jest coraz większym problemem społecznym. Dzieci chore bardzo często zwalniane są z zajęć wychowania fizycznego. Nauczyciele i rodzice boją się je narazić na jakikolwiek wysiłek. Tymczasem z astmą można żyć i osiągać dobre wyniki sportowe" - powiedziała PAP Katarzyna Radzikowska z Fundacji "Żyjmy zdrowo", która organizuje program. Według niej, skutecznie leczone dziecko może aktywnie żyć i nie musi czuć się gorzej od swoich rówieśników. "Dlatego nasz program kierujemy do nauczycieli WF, aby uświadomić im - a za ich pośrednictwem całemu środowisku szkolnemu i rodzicom - że odpowiednio +dozowane+ ćwiczenia fizyczne mogą pomóc chorym. Dzieci mogą pływać, chodzić po górach i jeździć konno" - dodała Radzikowska. Według niej, w Polsce choruje na astmę od 5 do 10 proc. dzieci. "Należy przypuszczać, że w każdej klasie jest takie dziecko" - dodała.
Program edukacyjny "Wygraj z astmą" przeprowadzony zostanie we wszystkich województwach; po województwie łódzkim ma trafić do województwa mazowieckiego. W październiku do szkół wyruszy samochód wyposażony w spirometr - aparat do badania wydolności oddechowej, który wykrywa szereg nieprawidłowości układu oddechowego. W spotkaniach warsztatowych dla nauczycieli WF udział biorą m.in. lekarze specjaliści oraz sportowcy, którzy podpowiadają jak postępować z chorymi dziećmi.

Źródło: PAP Łódź

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza