Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Przyjazne bakterie mogą pomóc niemowlętom w uniknięciu alergii

Podawanie kilkumiesięcznym niemowlętom "przyjaznych" bakterii pozwala zmniejszyć objawy wyprysku alergicznego - uważają fińscy pediatrzy, których artykuł wydrukowano w piśmie "Gut".
Według naukowców z uniwersytetu w Turku bakterie mogłyby pomagać w korzystnym zmienianiu środowiska przewodu pokarmowego poprzez kolonizowanie jelita i wypieranie w ten sposób szkodliwych mikrobów.
Wyprysk atopowy występuje w niektórych krajach (na przykład Wielkiej Brytanii), u co piątego dziecka i kilku procent dorosłych. Uważa się, że ma podłoże dziedziczne. w łagodnych przypadkach wyprysku skóra może być sucha, gorąca i swędzieć, w poważniejszych - ulega uszkodzeniu i krwawi.
Od 21 dzieci, które właśnie wykazały objawy wyprysku i były zagrożone wystąpieniem alergii, pobrano próbki stolca. Okazało się, że w grupie otrzymującej dawki bakterii probiotycznych (takich, jakie dodaje się na przykład do jogurtów) poziom szkodliwych bakterii w kale był wyraźnie niższy. Obecność szkodliwych bakterii wiąże się z podwyższonym poziomem przeciwciał klasy, IgE, a ten z kolei - z reakcjami alergicznymi.
Ponieważ fińskie doświadczenia dotyczyły małej grupy i nie są całkowicie wiarygodne, obecnie prowadzone są badania na większej liczbie niemowląt. Dopóki nie pojawią się pewne dowody skuteczności metody, lekarze nie zalecają rodzicom podawania dzieciom "zdrowych" bakterii.

Źródło: PAP

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza