Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Alergicy, uważajcie na pocałunki!

nie musisz zażywać leku, na który jesteś uczulony, by doświadczyć nieprzyjemnej reakcji alergicznej. Wystarczy, by zażywał go twój partner - twierdzi dr Gennaro Liccardi ze szpitala Cardarelli w Neapolu. Romantyczny wieczór i lekkie przeziębienie omal nie stały się przyczyną małżeńskiego kryzysu. Wszystko przez to, że mąż tuż przed kolacją przy świecach zażył antybiotyk, na który żona była uczulona. Po długim pocałunku zamiast zadowolenia małżonka zaczęła odczuwać nieprzyjemne puchnięcie ust i swędzenie skóry.
Zespół z Neapolu wyśledził przyczynę reakcji alergicznej każąc mężowi ponownie zażyć antybiotyk a następnie, po dwóch godzinach, już w kontrolowanych, szpitalnych warunkach ponownie pocałować żonę.
- Okazuje się, że przez pocałunki można przekazać wystarczającą liczbę cząsteczek alergenu by wywołać u podatnej osoby reakcję uczuleniową nawet, jeśli sama nie jadła ani bezpośrednio nie wdychała feralnej substancji - komentują ze zdziwieniem autorzy raportu w czasopiśmie naukowym "Lancet".

Źródło: ReutersHealth

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza