Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Wirusy współpracują z alergenami

Istnieje swoista synergia pomiędzy alergenami i wirusami - oba te czynniki "współpracują" działając na szkodę astmatyków - czytamy w "British Medical Journal".
Popularne alergeny (takie jak np. kurz, roztocza, sierść zwierząt, czy pyłki traw) oddziałując wspólnie z wirusami potęgują ataki chorych na astmę.
Sześćdziesięciu pacjentów (w wieku od 17 do 50 lat) przyjętych do szpitala z powodu silnej astmy zostało porównanych z dwiema grupami kontrolnymi: pacjentów z łagodną astmą i tych, którzy znaleźli się w szpitalu ze względu na inne schorzenia. We wszystkich grupach wykonano testy alergiczne na kurz, sierść zwierzęcą i pyłki roślinne.
Okazało się, że większość pacjentów chorych na astmę reagowała znacznie większym uczuleniem na te alergeny niż nieastmatycy.
Obecność wirusów powodujących podrażnienie górnych dróg oddechowych została odkryta u 26 proc. pacjentów z silną astmą, u 18 proc. z łagodną astmą i tylko u 9 proc. pacjentów, którzy nie byli chorzy na astmę. Sugeruje to, że pacjenci z astmą mogą być bardziej podatni na wirusowe zakażenia górnych dróg oddechowych od pozostałych ludzi.
"Wniosek jest prosty: alergeny i wirusy działają wspólnie potęgując swój efekt i pogarszając stan ludzi cierpiących na astmę" - twierdzą autorzy projektu.

Źródło: PAP

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza