Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Ekspozycja na zioła lecznicze może prowadzić do ujawnienia się astmy

Farmaceuci pracujący z różnymi orientalnymi ziołami leczniczymi mają większą szansę rozwinięcia astmy atopowej i zapalenia śluzówki nosa niż w populacji ogólnej. Raport z badania przeprowadzonego przez Koreańskich uczonych zamieszczony został w kwietniowym numerze Annals of Allergy, Asthma and Immunology.
Dr Hae-Sim Park z Ajou University School of Medicine w Suwon wraz ze swoimi współpracownikami obserwowali, że ich 35 - letni pacjent , który pracował w sklepie z ziołami przez 15 lat miał objawy takie jak kaszel, szorstki oddech, które zwiększały się kiedy był on na urlopie.
Szybkie testy skórne wykazały silną pozytywną reakcję na rożne zioła np.: Ostericum koreanum (Kangwhal) mimo, że jest używany jako lek przeciwzapalny, Anielski korzeń (Danggui), który spożywany jest przez osoby z problemami naczyniowymi Cnidii rhizoma (Chunkung), w leczeniu schorzeń autonomicznego układu nerwowego Dioscorea radix (Sanyak), na przewód pokarmowy Zingiberis rhizoma (Kunkang), na niestrawność oraz Pinellia ternata (Banha), zażywana przez osoby z nadciśnieniem.
Zmiany oskrzelowe wykazały zapoczątkowana wczesną fazę reakcji astmatycznej w przypadku wyciągu Danggui, natomiast w surowicy (wzrost specyficznych przeciwciał IgE ) zmiany zostały odnotowane w przypadku ekspozycji na Chunkung, nie zaobserwowano wzrostu IgE po ekspozycji na Kangwhal, Danggui lub Kunkang.
Badacze wnioskują, że astma może być przyczyną niezdolności do pracy u farmaceutów, którzy mają ekspozycję na różnorakie materiały pochodzenia ziołowego zarówno ze zwyżką stężenia IgE jak i nie.

Źródło: Reuters

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza