Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Nieuczulające orzeszki...

Orzeszki ziemne są jedną z najczęstszych przyczyn alergii i u osób uczulonych często prowadzą do poważnych kłopotów zdrowotnych. Amerykańscy naukowcy pracują jednak nad taką ich wersją, którą będzie można objadać się bezpiecznie. Zdaniem specjalistów na orzeszki ziemne uczulony jest ok. 1 proc. populacji. w tej smacznej (i kalorycznej) przekąsce jest aż siedem białek, które mogą wywoływać alergiczne reakcje. 95 proc. uczuleń wywołują dwa z nich: Ara h1 i Ara h2.
Naukowcy z USDA w Nowym Orleanie zabrali się za badanie 100 najbardziej reprezentatywnych z ponad 14 tysięcy uprawianych w USA odmian orzeszków. Mają nadzieję, że uda im się wyselekcjonować rośliny ubogie w Ara h1 lub Ara h2. Wtedy mogliby, drogą krzyżowania, uzyskać orzeszki, które produkowałyby niewiele tych białek.
Czy jednak uczulone łasuchy mogłyby objadać się nimi bez ryzyka? nie wiadomo. w wielu wypadkach do wywołania reakcji alergicznej wystarcza naprawdę minimalna dawka substancji uczulającej.

Źródło: Reuters

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza