Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Homeopatia nie skutkuje w przypadku astmy

Badania kliniczne nie potwierdziły skuteczności homeopatii w leczeniu astmy, wywołanej przez kurz domowy - informuje "British Medical Journal". Homeopatia, metoda wprowadzona w XIX wieku przez Samuela Hahnemanna, polega, ogólnie rzecz biorąc, na leczeniu chorób mikroskopijnymi dawkami silnie działających substancji, które w dużych dawkach wywołują objawy tychże chorób. Zwolennicy homeopatii twierdzą, że im mniejsza dawka, tym większy efekt. Wyniki wcześniejszych badań sugerowały, że homeopatia skutkuje przy leczeniu kataru siennego, a być może i astmy. Tym razem badanie kliniczne przeprowadzono na dużo większej niż wcześniej grupie osób (było ich 242). Wszyscy uczestnicy byli uczuleni na roztocza, żyjące w kurzu domowym i odżywiające się złuszczonym ludzkim naskórkiem.


Część z nich otrzymywała leki homeopatyczne (zawierające mikroskopijną dawkę wyciągu z roztoczy), druga grupa - placebo, czyli środek bez działania farmakologicznego. Po 16 tygodniach okazało się, że ani funkcjonowanie płuc, ani jakość życia nie uległy poprawie - niezależnie od tego, co przyjmowali pacjenci.

Źródło: PAP

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza