Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Zwierzęta mogą być alergikami ...

Sierść zwierząt, pióra, ślina to często spotykane przyczyny reakcji alergicznych u ludzi. Zdarza się jednak, że zwierzęta cierpią z powodu alergii. w USA problem ten dotyczy ok. 20% populacji psów.
Zwierzęta podobnie jak ludzie reagują na alergeny takie jak: pyłki roślin, pierze, roztocza kurzu, pleśnie czy substancje chemiczne.
Skłonność do alergii może być dziedziczona po rodzicach. w związku z tym niektóre rasy psów bardziej niż inne predysponują do alergii. w przypadku reakcji alergicznych na alergeny wziewne są to rasy m.in.: terier (szczególnie White terrier, Boston terrier, Skye terrier, szkocki terier),
golden retriever, pudel, dalmatyńczyk, owczarek niemiecki, chiński shar-peis, shih-tzu, ihasa aposos, mops, seter irlandzki oraz miniaturowy sznaucer.
Uczulić może również pokarm, który zwykle nie wywoływał żadnych dolegliwości. w alergii pokarmowej do najczęściej powodujących reakcje alergiczne produktów należą m.in.: jaja, wołowina, wieprzowina, drób, mleko, kukurydza, soja, pszenica oraz konserwanty.
Pamietajmy, że wysokie ceny karmy nie dadzą nam gwarancji, że zawarte w nich składniki nie spowodują reakcji alergicznej u naszego pupila.
Jedną z najczęstszych alergii spotykanych wśród zwierząt jest alergia na pchły. w tym przypadku uczula substancja zawarta w ślinie, która na skutek ukąszenia przedostaje się do organizmu.

Źródło:Ackerman Loowell, 1994, Guide to Skin and Haircoat Problems in Dogs, Alpine Publishing.

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza