Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Karmienie piersią zmniejsza ryzyko astmy u dziecka

Pojawia się kolejne doniesienie naukowe, że karmienie piersią przynosi korzystne skutki zdrowotne dla dziecka. Zapobiega wystąpieniu astmy oskrzelowej - im dłużej dziecko jest karmione piersią, tym efekt jest lepszy.

Naukowcy z Kanady badali częstość i długość karmienia piersią dzieci ponad 2 tys. matek. 6% dzieci miało jedną z form astmy oskrzelowej, ale aż jedno na cztery miało objawy skurczu oskrzeli, co może świadczyć o chorobie, ale nie jest jej jedynym objawem. Stwierdzono, że jest kilka czynników ryzyka występowania astmy w dzieciństwie. Należy do nich między innymi urodzenie dziecka przed terminem, niska masa urodzeniowa, płeć męska, występowanie astmy u rodziców i palenie papierosów przez rodziców przed narodzeniem dziecka. Karmienie piersią jest czynnikiem zmniejszającym ryzyko wystąpienia astmy. Znaczący efekt ochronny ujawnia się przy karmieniu przez przynajmniej 9 miesięcy.

Okazało się jednak, że aż 40% dzieci było karmionych krócej niż dwa miesiące. Optymalnym byłoby karmienie dziecka piersią przez 9 miesięcy, podsumowują autorzy pracy. Wiemy jednak, że z wielu względów nie zawsze jest to możliwe. Rozsądnym wydaje się więc zalecanie karmienia piersią przez przynajmniej 4 do 6 miesięcy.

Źródło: Archives of Pediatric Adolescent Medicine

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza