Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Monety euro mogą powodować alergie

Alergicy muszą uważać na euro - ostrzega w środę belgijski dziennik "La Derniere Heure", powołując się na badania naukowe. Wg dziennika, monety wspólnej waluty europejskiej o nominale jednego i dwóch euro mają bardzo dużą zawartość niklu, 30-40 razy większą od tej w monetach obecnych walut i dopuszczalnego przez naukowców stężenia tego metalu.
"Stężenie niklu w tych monetach może powodować wysypki na rękach" - ostrzega dziennik, cytując opinie dermatologa. Euro znajdzie się w powszechnym obiegu w 12 krajach Unii Europejskiej od stycznia 2002 r.
Wg danych, na które powołuje się "La Derniere Heure", u ok. 15 proc. kobiet i pięciu procent mężczyzn nikiel wywołuje reakcję alergiczną. Do grupy największego ryzyka należą osoby, które często mają kontakt z monetami, np. kasjerki czy pracownicy bankowi.
Badania, na których opiera się gazeta przeprowadzili naukowcy ze Szwecji i W. Brytanii. Oba te kraje nie należą do strefy euro.

Źródło: PAP

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza