Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Skutki wprowadzenia w Polsce europejskich norm środowiskowych

Już za dziesięć lat, dzięki wprowadzeniu europejskich standardów ochrony środowiska, będziemy rzadziej chorować na raka płuc i chroniczne zapalenie oskrzeli, astmę, alergie, choroby skóry i układu pokarmowego...
Spalarnia śmieci w wiedeńskiej dzielnicy Spittelau to najsłynniejsza tego typu budowla na świecie. Kolorową konstrukcję z wieżą uwieńczoną złotą kulą co roku oglądają tysiące turystów. Budynek, który jest dumą Wiedeńczyków, przyczynił się też do zmiany sposobu myślenia mieszkańców miasta. - Śmieci segregują prawie wszyscy - opowiada urodzona w Wiedniu Polka. - Zgodnie z miejscowymi przepisami każdy powinien mieć najwyżej dwie minuty drogi do zbiorników na posegregowane odpady.
Austriacy poddają recyklingowi prawie połowę swoich śmieci. To jeden z lepszych wyników w Europie. Wkrótce przykład z nich będą musieli brać także Polacy. Zmuszą nas do tego europejskie normy ochrony środowiska, które zobowiązujemy się przyjąć wchodząc do UE. Nasi negocjatorzy zakończyli pod koniec października rozmowy z Unią w tej dziedzinie. Wiadomo więc dokładnie, kiedy będziemy musieli dostosować się do konkretnych przepisów, a także ile na tym zyskamy i ile nas to będzie kosztować. Unijne przepisy regulują m.in. gdzie należy zbudować oczyszczalnie ścieków, jak czysta powinna być woda, gleba i powietrze. Nasze środowisko ma spełniać wszystkie unijne normy do 2016 r., a większość - już za kilka lat.

Zdrowy jak Europejczyk

Co oznacza to dla przeciętnego Polaka? Przede wszystkim, że będzie żył zdrowiej i dłużej. Dokładnie o ile obliczyła na zlecenie Komisji Europejskiej brytyjska firma ECOTEC. Jak twierdzi, na wprowadzeniu europejskich przepisów skorzystają wszystkie państwa ubiegające się o przyjęcie do UE, zdecydowanie najbardziej jednak Polska.
Dzięki czystszemu powietrzu w państwach kandydujących już w 2010 r. przedwcześnie umrze o 15 do 34 tys. osób mniej niż dziś. Prawie połowa z tego - w Polsce. Kolejnych kilkadziesiąt tysięcy Polaków nie zapadnie na chroniczne zapalenie oskrzeli. Niższa emisja metali ciężkich spowoduje, że rzadziej będą zdarzały się zniekształcenia płodu i zachorowania na raka. Emisja związków fosforu do rzek, jezior i Bałtyku ma się zmniejszyć w naszym kraju aż o 71 proc., azotanów o 67 proc. Jeśli woda w kranach spełni wszystkie unijne wymagania, będzie nadawać się do picia. Dzięki temu będziemy rzadziej zapadać na choroby układu pokarmowego, mieć alergie i podrażnioną skórę.

Źródło: gazeta.pl

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza