Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Czy zęby mają coś wspólnego z alergią?

Oczywiście! nie leczone lub źle leczone i źle pielęgnowane mogą być przyczyną powstawania stanów zapalnych, a te z kolei w wielu przypadkach stają się powodem nasilenia objawów nadwrażliwości.

Środki znieczulające u pacjentów cierpiących na choroby alergiczne?

Odczyny alergiczne na leki znieczulające miejscowo i ogólnie są rodzajem reakcji ubocznych, do których należą także odczyny toksyczne i psychosomatyczne, a wśród nich częste reakcje wazowagalne. Alergiczne odczyny na leki znieczulające stanowią niewielki odsetek odczynów ubocznych, lecz mają zwykle przebieg gwałtowny, trudny do przewidzenia, a w przypadku anafilaktycznej reakcji wstrząsowej, trudnej do rozpoznania w warunkach np. pełnej anestezji, zagrażają bezpośrednio życiu chorego. Ponieważ omdlenie lub reakcja na sam uraz są najczęstszą reakcją uboczną na lek znieczulający podany przed zabiegiem stomatologicznym, w momencie ujawnienia reakcji zachodzi pilna potrzeba odróżnienia ich od innych reakcji, zwłaszcza od ogólnej reakcji alergicznej i reakcji wazowagalnej.
Ze względu na nieprzewidywalność niektórych reakcji, zabiegi stomatologiczne należałoby przeprowadzać w gabinetach specjalizujących się w prowadzeniu chorych, u których mogą (choć nie muszą) wystąpić objawy nagłego zaostrzenia alergii, aby móc im skutecznie przeciwdziałać.
w dobrze pojętym interesie chorego jest więc poinformowanie o alergii przy pierwszej wizycie u lekarza stomatologa. Jest to obowiązkiem również rodziców dziecka cierpiącego na jakikolwiek rodzaj nadwrażliwości. Dlatego również ważne są informacje uzyskane od lekarza prowadzącego stałe leczenie dziecka w tym zakresie.
Alergia na leki stomatologiczne - jest dosyć rzadko, ale wciąż spotykanym zjawiskiem. Jedynie nagłe reakcje pojawiające się zaraz po zastosowaniu leku są identyfikowane przez lekarzy czy też samych pacjentów jako przyczyna alergii. Zwykle są to rumienie, świąd, obrzęk w jamie ustnej lub na twarzy pojawiające się od kilkunastu minut do 24 godzin po zastosowaniu konkretnego leku. Najczęściej odpowiedzialnymi za wywołanie tego typu reakcji są: formalina, parapasta, kamfenol, jodoform i eugenol.

Żródło: PAP

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza