Alergia - portal alergologiczny APSIK - newsy, recenzje, zapowiedzi, poradniki. alergia

alergia

porady i sposoby leczenia

 
Dzisiaj jest 16.06.2019


Jesteśmy przyjacielem
Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie


Współpracujemy z Kliniką Chorób Infekcyjnych i Alergologii CSK WIM.


 
Wyszukaj w serwisie: 

Apsik na tropie

Kot, który nie wywołuje alergii

Już wkrótce miłośnicy zwierząt będą mogli cieszyć się swoimi ulubieńcami - nawet jeśli mają na nie alergię - na łamach najnowszego numeru tygodnika "New Scientist" twierdzą właściciele Transgenic Pets of Syracuse, firmy, która ma zamiar produkować... nieuczulające koty

- Obydwoje mamy uczulenie na kocią sierść - deklarują właściciele Transgenic Pets - a strasznie chcielibyśmy mieć w domu jakiegoś futrzaka. Dlatego postanowiliśmy stworzyć koty pozbawione uczulających właściwości.

Firma podpisała już kontrakt z ekspertem od klonowania - Xiangzhong "Jerrym" Yangiem z University of Connecticut, który ma "wyprodukować" pozbawione alergenów zwierzaki. Pierwsze mogą się pojawić na rynku już za trzy lata i będą kosztować ok. 1000 dol. za sztukę. Aby powstały, potrzeba jednak co najmniej 2 mln dol. kapitału na badania.
Podstawą nowej technologii jest to, iż większość ludzi uczulonych na koty nie toleruje białka zwanego Fel d 1, które jest wytwarzane przez kocią skórę i gromadzone na futrze. Za jego produkcję odpowiada jeden gen, który - jak twierdzi Jay Morgenstern, który go wyizolował - można stosunkowo łatwo "wyłączyć". Czy jednak zablokowanie genu nie okaże się dla kotów fatalne w skutkach - tego na razie uczeni nie potrafią przewidzieć.

Źródło: New Scientist

strona główna - alergia - alergeny - choroby alergiczne - porady
komunikaty o pyleniu roślin - nowy użytkownik - polityka prywatności
polityka reklamowa - kontakt z redakcją - praca w serwisie Wykonanie - IMPACT MEDIA - multimedia, strony internetowe, prezentacje multimedialne, serwisy internetowe, corporate identity, strony www, CMS.Ostatnia modyfikacja: 01.03.2012
© Copyright 2000-2005 apsik.pl. All Rights reserved.
 
Nazwa:
Hasło:
Pyłki, którego z podanych drzew zaczynają pylić już w styczniu?
 grab
 leszczyna
 brzoza